Wbrew powszechnie panującej opinii ekogroszek to nie tylko węgiel o ziarnach w określonym rozmiarze - od 5 do 25 mm. Właściwy ekogroszek to produkt charakteryzujący się odpowiednimi parametrami fizykochemicznymi gwarantującymi bezawaryjną i bezproblemową pracę pieca retortowego. EKOBRAN spełnia wszystkie te kryteria, a mianowicie:

EKOBRAN 1 paleta 1000 kg - 40 worków po 25 kg

 • Granulacja 5 - 25 mm
 • Ciepło spalania ~27 MJ/kg
 • Wartość opałowa (w stanie roboczym) 24 - 25 MJ/kg
 • Zawartość popiołu (w stanie roboczym) do 10 %
 • Zawartość siarki całkowitej (w stanie roboczym) do 0,5 %
 • Liczba Rogi w zakresie 0-3 ; węgiel z kategorii Niespiekalny
 • Temperatura mięknienia min. 1200 °C
380_1572022968_5de439820a0ad.jpg

 

EKOBRAN jest wysokiej jakości paliwem do kotłów retortowych, produkowanym z wyselekcjonowanego płukanego węgla pochodzenia syberyjskiego. Dzięki rygorystycznej kontroli jakości od momentu wyprodukowania surowca w kopalni poprzez transport, rozładunek, produkcję jesteśmy w stanie zaoferować Państwu produkt najwyższej jakości, spełniający Państwa oczekiwania.

Przy współpracy z czołowymi producentami urządzeń grzewczych stworzyliśmy paliwo odpowiadające wymaganiom nowoczesnych pieców retortowych, zapewniające utrzymanie wysokich parametrów energetycznych i ekologicznych oraz pełną automatyzację procesu spalania. Uruchomiliśmy nowoczesną linię produkcyjną, która w połączeniu z rygorystyczną kontrolą jakości od momentu wyprodukowania surowca w kopalni, poprzez transport, rozładunek oraz produkcję pozwala zapewnić Państwu produkt o optymalnych parametrach użytkowych - EKOBRAN.

380_1572022968_5de439820a0ad.jpg

EKOBRAN GOLD 1 paleta 1000 kg - 40 worków po 25 kg

 • Granulacja: 5 - 25 mm
 • Ciepło spalania: 28 MJ/kg
 • Wartość opałowa (w stanie roboczym): 26 - 27 MJ/kg
 • Zawartość popiołu (w stanie roboczym): max 6%
 • Zawartość siarki całkowitej (w stanie roboczym): max 0,5 %
 • Spiekalność, 0-3 liczba Rogi w zakresie: węgiel z kategorii niespiekalny

 

 

Dzięki rygorystycznej kontroli jakości od momentu wyprodukowania surowca w kopalni poprzez transport, rozładunek, produkcję jesteśmy w stanie zagwarantować państwu produkt najwyższej jakości, co potwierdzają certyfikaty akredytowanych laboratoriów. Ekobran gold - to ogrzewanie efektywne i ekologiczne. ekogroszek to jedyny asortyment wegla, jaki możemy spalać w kotłach 5 klasy. Ekobran gold to produkt, który zgodnie z pn-en 303-5:2012 wpisuje się w kryteria większości producentów kotłów 5 klasy oraz ecodesign. dedykowany jest wymagającym klientom, którzy dbają o swój piec, ekogroszek 5 klasy to wegiel, który zapewnia wyjątkową wygodę użytkowania, relatywnie niską szkodliwość dla środowiska i wysoką efektywność ogrzewania.

EKOBRAN GOLD to wysokokaloryczny, niskopopiołowy ekogroszek wyprodukowany z węgla kamiennego. Stworzony, aby spełnić oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Wieloletnie obserwacje rynku ekogroszku w Polsce utwierdziły nas w przekonaniu, że występuje na nim znaczny niedobór wysokokalorycznego paliwa do kotłów retortowych, które gwarantowałoby długookresową stabilność parametrów. Dlatego też wykorzystując doświadczenie, zaplecze technologiczne oraz kontakty z dostawcami surowca i producentami kotłów, zdecydowaliśmy się wprowadzić na rynek wysokokaloryczne paliwo do kotłów retortowych - EKOBRAN GOLD.

Surowcem do produkcji jest wysokokaloryczny węgiel kamienny. Po wydobyciu jest on poddawany obróbce pozbawiającej go zanieczyszczeń i pozostałości kamienia, będących częstą przyczyną awarii podajników i pieców retortowych. Podczas dalszej obróbki w zakładzie produkcyjnym w Braniewie węgiel jest suszony, kruszony, a następnie odsiewany do wymaganych rozmiarów. Dzięki temu również finalny produkt - EKOBRAN GOLD nie posiada zanieczyszczeń.

Zdjęcia